اولین شخصیت تلویزیونی آشکارا همجنس گرای ایرانی

تاریخ نشر :

«شاهان سان ست» سريال تلويزيونی در مورد چند ايرانی تبار شهر لس آنجلس است که به تازگی در یک شبکه تلويزيونی به نام براوو در آمريکا به نمايش درآمده است. اين سريال به سبک واقعگرایانه ساخته شده، يعنی نمايشنامه ای ندارد و دوربين، زندگی واقعی شخصيتهای سريال را دنبال می کنند.

رضا فرهان 38 ساله، متولد تهران و بزرگ شده در بورلی هیلز در آمریکا یکی از شخصیت های اصلی این سریال است. او در معرفی خود می گوید از معدود افراد آشکارا همجنس گرای ایرانی در جامعه است و اکثرا با شایعات و پیش داوری ها در مورد گرایش جنسیش روبرو می شود، خانواده او بر خلاف فشارها برای منزوی کردنش او را پشتیبانی می کنند. رضا بر خلاف ظاهر غیر سنتی که دارد یک مرد سنت گرا که به دنبال یک شریک زندگی، یک خانواده و یک خانه سنتی آمریکایی است.

رضا فرهان می گويد: «جامعه ايرانيان آمريکا به نظر من يکی از جوامعی است که کمتر از بقيه با جامعه بزرگتر آمريکا آميخته است. هنوز تابوهايی در فرهنگ ما هست که در فرهنگهای ديگر نيست. از طرف ديگر ما کاملاً بورلی هيلز را تسخير کرده ايم.»

رضا فرهان می گويد او به عنوان يک همجنسگرا با خيلی از تابوهای جامعه ايرانی کلنجار رفته است و می افزايد: دليل اصلی که توافق کردم در اين سريال شرکت کنم اين بود که می خواستم خودم را نشان دهم. می خواستم به شکلی جامعه ام را مجبور کنم در مورد همجنسگرايی حرف بزنند.

رضا فرهان همچنین اضافه می کند: «درست است، من عاشق طلا، سنگ مرمر هستم. من ترجيح می دهم شما اين چيزها را به کليشه ای در مورد ايرانی ها تبديل کنيد تا نگاه کليشه معمولی که آمريکايی ها نسبت به ايرانی ها دارند - اينکه من يک تروريست و يک بمبگذارم.»

مقالات مرتبط : شخصیت همجنس گرای سریال «شاهان سان ست» را بیشتر بشناسید


برچسب‌ها: سبک زندگی