محمود احمدی نژاد

از دانشنامه همجنس‌گرایان
پرش به: ناوبری، جستجو

محتویات

سخنان احمدی نژاد در رابطه با همجنس گرایان

1386/07/02 سخن رانی احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا - نیویورک

منابع: فیلم سخن رانی (پیوند 1 - پیوند 2 - پیوند 3 ...) / متن انگلیسی منتشر شده (پیوند)

در این سخن رانی نخست رئیس دانشگاه کلمبیا (Lee Bollinger) پیش از احمدی نژاد سخن رانی کرد و همراه معرفی احمدی نژاد از او انتقاداتی کرد، Lee Bollinger درباره همجنس گرایان گفت:

Lee Bollinger : ...آقای رئیس جمهور، شما دارای تمام نشانه های یک دیکتاتور حقیر و ظالم هستید، و من از شما می پرسم چرا زنان، اعضای دیانت بهائی، همجنس گرایان و بسیاری از همکاران دانشگاهی ما در کشور شما هدف آزار قرار گرفته اند؟ چرا در نامه ای که هفته گذشته ...

پس از مقدمه آقای Lee Bollinger، احمدی نژاد شروع به سخن رانی کرد و گرداننده نشست (John Coatsworth) پرسش ها می خواند تا احمدی نژاد پاسخ دهد، در این میان این پرسش پرسیده شد:

John Coatsworth (گرداننده نشست) : آقای رئیس جمهور، دانشجوی دیگری می پرسد، زنان ایران اکنون از حقوق اولیه انسانی محروم هستند و دولت شما مجازات های شدیدی را به اجرا گذاشته، شامل اعدام شهروندان ایرانی که همجنس گرا هستند. چرا شما آن کارها را می کنید؟

احمدی نژاد از پاسخ به سوال طفره می رود و درباره آزادی زنان در ایرن و مجازات قاتلان و قاچاقچیان مواد مخدر سخن می گوید، سپس John Coatsworth یاد آوری می کند که پرسش درباره ترجیح جنسی و زنان بود، سپس احمدی نژاد پاسخ می دهد:

احمدی نژاد : مطلقا، ما در ایران اولا همجنس باز مثل کشور شما نداریم، در کشور ما چنین چیزی وجود ندارد (حاضرین در اینجا شروع به خندیدن و هوو کردن کردند)، در ایران این چیز ها "وجو" (به دلیل هو کردم خاضرین نتوانست "د" را در واژه "وجود" را به زبان آورد و مکس کرد)، در ایران، در ایران چنین چیزی اصلا وجود خارجی نداره من نمی دونم چه کسی به شما این حرف رو زده.

1386/07/03 کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک

منبع : صدای آمریکا (پیوند)

متن ترجمه شده در وبسیات صدای امریکا به این صورت منتشر شده:

Ms. Beglari-Scarlet also questioned Mr. Ahmadinejad during the press conference about his statement at Columbia University that there are no homosexuals in Iran. Mr. Ahmadinejad replied, "As for homosexuality, I don't know where it is. Give me an address so that we are also aware of what happens in Iran."

ترجمه (توضیح: نسخه انگلیسی و ترجمه فارسی آن کاملا یکسان با سخنان فارسی احمدی نژاد نیست) : خانم بگلری همچنین در طول کنفرانس مطبوعاتی از آقای احمدی نژاد درباره ادعایش در دانشگاه کلمبیا که گفته بود در ایران همجنس گرا وجود ندارد سوال پرسید. آقای احمدی نژاد پاسخ داد "درباره همجنس گرایی، من نمی دانم کجاست، به من یک آدرس بدید تا ما هم باخبر بشیم که در کشورمان چه خبر است."

1387/05/03 سخنرانی در دیدار با علما و روحانیون استان کهگیلویه و بویراحمد

منبع: وبسایت www.president.ir (سایت رسمی رئیس جمهور) - تاریخ نشر: پنج‌شنبه 3 مرداد 1387 - 09:58 (پیوند)

شما ببینید تمام ادبیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اینها حاکی از این است که همه عالم برای انسان همین دورۀ عمر این دنیاست و باید به هر ترتیب حداکثر بهره و لذت را ببرد. فیلم، تئاتر، کتاب، فلسفه، نظام سیاسی، فرهنگی و سازمانهای بین المللی و قوانینی را که وضع کرده اند ببینید. می گویند حق این است که لذت ببرد. هر جوری دوست دارد لذت ببرد. با این نگاه همۀ تعاریف عوض می شود. برای نمونه تعریف کشورهای غربی از خانواده عبارت است از کانونی که یک نفر انسان با یک موجود زندۀ دیگر با هم زندگی می کنند. حالا این همجنس خودش، سگ، گربه یا شغال باشد، هرچه که هست. قانون گذاشته اند که خانواده یعنی این. چرا که معتقدند انسان باید به هر نحوی حداکثر لذت را ببرد و چون باید حداکثر لذت را ببرد، باید از همه قیود آزاد بشود. تنها محدودیتش این است که مانع لذت جویی کس دیگری نشود.

1387/07/02 مصاحبه با لری کینگ مجری شبکه CNN در آمریکا - نیویورک

منبع: فیلم مصاحبه - تاریخ: 1387/7/2 (پیوند)

لری کینگ: شما به حقوق بشر در اسرائیل اشاره کردید، شما در کشور خودتان ایران مشکلات حقوق بشر ندارید؟

احمدی نژاد: منظورتون چی هست از؟

لری کینگ: تظاهرات مردم برای اینکه حقوق یکسان با دیگران ندارند، همجنس گرایان، سال گذشته شما همجنس گرایان را انکار کردید، همجنس گرایان همه جا هستند.

احمدی نژاد: من گفتم اون جوری که اینجا هست در ایران نیست، در ایران این کار یک کار خیلی زشت محسوب میشه، عموم مردم از این کار بدشون میاد، و ما در اینباره قانون داریم، و قانون اعمال می شود، قانونی است که تصویب شده در مسیر قانون گذاری، این کار خلاف اصول انسانیته.

لری کینگ: چه اتفاقی می افتد؟

احمدی نژاد: خیلی اتفاق های می افته، بیماری های روانی و اجتماعی، آثارش روی همه انسانهاست، یادتون باشه دستورات خدا به نفع زندگی بشر است، در دین ما این کار ممنوعه، و در مجلس هم به قانون تبدیل شده، نه از الان، هفتاد سال پیش، قبل از جمهوری اسلامی.

لری کینگ: خب چه اتفاقی برای گی ها می افته؟

احمدی نژاد: البته کسی تظاهراتی نکرده، شما نگران هفتاد میلون مردم ایران هستید یا یک چند نفر همجنس گرا، فرض کنید در امریکا 200 میلیون نفر رانندگی می کنند، یک میلیون نفر هم خطاکار هست و از قانون تخلف می کنند. ما باید نگران آن 199 میلیون نفر باشیم یا یک میلیون متخلف؟ قانون، قانون است، قانون اعمال میشه، البته توجه داشته باشید در ایران کسی در زندگی شخصی افراد تفحصی نمی کند. ما کاری به زندگی شخصی نداریم.

لری کینگ: این مهم است.

احمدی نژاد: این بحث عمل ... کسی در خانه خودش کاری ندارد.

1387/07/04 سخنرانی و پرسش و پاسخ در دیدار با دانشجویان دانشگاههای امریکا - نیویورک

منبع: وبسایت www.president.ir (سایت رسمی رئیس جمهور) - تاریخ نشر: پنج‌شنبه 4 مهر 1387 - 02:28 (پیوند)

گفتند میثاق حقوق مدنی در ایران امضا شده است،حقوق بشر و همین طور همجنس گرایی.

این همجنس بازی و همجنس گرایی اولاً با میثاق حقوق مدنی مغایر است. بعد هم در ایران امر زشت و مذمومی است. چرا بعضیها می خواهند شیوه زندگی خودشان را بر همه تحمیل کنند؟ در ایران مردم این کار را زشت می دانند. البته در ایران کسی در امور شخصی افراد دخالت نمی کند. ما نه در خانه های مردم، نه تلفنهای مردم و نه نامه های مردم [را وارسی نمی کنیم]. البته تبلیغات زیاد می شود. این تبلیغات همیشه هست.

ما در ایران قانون داریم. بگذارید مطلب دیگری را به شما بگویم. ببینید، نگاه تبعیض آلود ریشه مشکلات است.

تقریباً در اکثر کشورهای جهان مجازاتی به نام مجازات اعدام هست. ما این را دوست نداریم. ما نمی خواهیم کسی اعدام بشود، اما بالاخره برخی از جرمها هست که مجازات آنها سنگین است. اگر کسی پیدا بشود و دائم آدمها را بکشد، شما با او چه می کنید؟ در امریکا چه کار می کنند؟ در امریکا مجازات اعدام نیست؟ تعداد مجازات اعدام در آمریکا چند برابر ایران است. البته طبیعی هم هست. جمعیت امریکا بیشتر از جمعیت ایران است. بالاخره مجازاتی هست و قانون دارد، مثل مجازاتهای دیگر. ما خوشحال نیستیم. امیدوارم کسی کاری نکند که مجازاتش اعدام باشد، اما بالاخره قانون است دیگر.

البته مجازات همجنس گرایی اعدام نیست. آقای دکتر الهام، وزیر دادگستری الان اینجا هستند.

اما بالاخره خیلی واضح به شما بگویم، ما رفتار دولت امریکا را قبول نداریم. اینکه لشکرکشی کند و کشورهای دیگر را اشغال کند و بخواهد خودش را تحمیل کند، این را قبول نداریم و صریح می گوییم. منطق مان هم روشن است. دولت امریکا هم به جای پاسخ به سؤالات ما از این حرفها درست می کند. بالاخره در هر کشوری قانونی هست. در کشور ما هم قانون هست. به نسبت سایر کشورها در ایران آزادی بسیار بسیار بالاست.

1388/02/20 در مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتمین فراخوان پرسش مهر

منبع : سایت www.president.ir (سایت رسمی رئیس جمهور) تاریخ نشر : يکشنبه 20 ارديبهشت 1388 - 11:59 (پیوند)

رییس جمهور با اشاره به نابودی ارزشهای انسانی در دمكراسی لیبرال اظهار داشت : در چنین جامعه ای اخلاق، جوانمردی ، صداقت ، فداكاری برای دیگران معنا و مفهومی ندارد و نامزدهای انتخابات برای به دست آوردن درصدی از آراء به دنبال حمایت از صهیونیست ها و حتی همجنس بازان می روند .

1388/05/13 سخنرانی در دیدار با میهمانان خارجی در سالگرد مرگ خمینی

منبع : سایت www.president.ir (سایت رسمی رئیس جمهور) تاریخ نشر : چهارشنبه 13 خرداد 1388 - 14:58 (پیوند)

دومین آسیب، از بین رفتن ارزشها و آرمانها و کمالات بشری است. در دموکراسی لیبرال، هدف قدرت است به هر قیمت. وقتی که اصالت با کسب و حفظ قدرت است، به طور طبیعی ارزشهای انسانی در حاشیه قرار می‌گیرد. دروغ، فریب، تقلب، سوء استفاده از شرایط و امکانات به وفور مشاهده می‌شود. از آنجایی که هدف اصلی جلب آرای مردم است، همه قشرها اهمیت پیدا می‌کنند. می‌بینید رؤسای بعضی از کشورهای بزرگ برای اینکه رأی عده قلیلی را جذب کنند حتی هم‌جنس بازی را که پایین‌ترین مرحله سقوط یک انسان است تأیید می‌کنند.

1388/05/24 سخن رانی در میدان ولیعصر تهران

منبع : همشهری آنلاین (پیوند) / فیلم سخن رانی

محمود احمدی نژاد پس از انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور در جریان انتخابات 22 خرداد 1388 و اعتراض های خیابانی مردم در آن روزها در میدان ولیعصر تهران در جمع هوادارانش سخن رانی کرد:

محمود احمدی نژاد: عنصر دوم ارزش های انسانی، ارزش های ایمانی و اخلاق است که شما مشاهده می کنید در نظام های دموکراسی لیبرال اخلاق و ارزش‌های اخلاقی معنایی ندارد و دروغ گفتن امری عادی است، تقلب امری عادی است و آنها اساسا به پاکی و صداقت، به رافت، شجاعت و برادری اعتقادی ندارند.

حتی برای جلب رای به کثیف ترین گروه‌های جامعه پناه می‌برند و امتیاز می‌دهند و برای جلب رای این امتیازها از جیب ارزشهای انسانی و اخلاقی هزینه می‌شوند.

آنها حتی به دزدها، همجنس بازها و کثافت ها اعتنا می‌کنند و آنها را به رسمیت می شناسند تا دو رای و یک دوم درصد رای بیاورند.

اما در جمهوری اسلامی ایران مردمسالاری یک امر اصیل است، اولا ملت است که همه صحنه ها را رقم می زند و تصمیم برعهده ملت است و اراده ملت است که حاکم می‌شود اگر همه سطوح تصمیم گیری نظام و آن کسی که مدیران و حاکمان را بر می‌گزیند ملت است.

1389/10/30 سفر استانی احمدی نژاد به یزد

منابع: خبر گزاری ایسنا (پیوند) - جام جم آنلاین (پیوند)

رییس‌جمهور به حضور خود در دانشگاه كلمبیا اشاره كرد و گفت: در آنجا كسی از من درباره همجنس بازی پرسید كه من در جواب به او گفتم ما در كشورمان همجنس باز به مفهومی كه شما دارید، نداریم. در كشور ما همجنس بازی را امر منفوری می‌دانند. آن‌ها در واكنش، جنجال كردند و فكر می‌كردند كه من در برابر جنجال‌هایشان عقب می‌نشینم.

وی تصریح كرد: همجنس‌گرایی طلاق شرافت و ذات انسانیت است و همه انبیاء با آن مخالف بودند. من نمی‌خواهم به جایی برسیم كه مانند غرب وقتی یك انسان با سگ و یا گربه‌اش زندگی می‌كند آن را یك خانواده بدانیم.

1390/06/31 مصاحبه احمدی نژاد با گزارشگر شبکه CNN در سفر به نیویورک

منبع: فیلم مصاحبه (پیوند)

ولف بلیتزر (خبرنگار شبکه CNN): شما به خاطر می آورید چند سال پیش زمانی که در دانشگاه کلمبیا (در نیویورک) صحبت کردید سر و صدای زیادی به راه انداختید، باید بگویم تمسخر. زمانی که گفتید در ایران همجنس گرا وجود ندارد، می توانید به ما بگویید آیا همجنس گرایان در ایران وجود دارند؟

احمدی نژاد: حرف ما تغییر نمیکنه، در ایران همجنس بازی یک عمل ژشت محسوب میشه، ممکنه افرادی باشند همجنس باز باشند و با شما در تماس باشند ولی در جامعه ایرانی شرم دارند که بیان کنند، برای شما پوشیده نیستند، مطمعن باشید این عمل بسیار عمل زشتی است. برخلاف فرمان خدا و تعلیمات پیامبران الهی است و حتما به ضرر انسان. به ضرر انسانیت. منتهی من به عنوان دولت نمیتونم برم جلوی افراد رو بگیرم، موضع ما روشنه.

دیدگاه های مقامات رسمی ایران درباره سخنان احمدی نژاد در رابطه با همجنس گرایان

توضیح مهدی کلهر درباره سخن رانی احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا به خبر گزاری رویترز

منبع : خبرگزاری رویترز - تاریخ نشر 18 مهر 1386 - Oct 10, 2007 (پیوند)

مهدی کلهر مشاور رسانه ای احمدی نژاد در مصاحبه با رویترز گفت:

چیزی که احمدی نژاد گفت یک جواب سیاسی نبود. او گفت که در مقایسه با جامعه آمریکا ما آن تعداد همجنس گرا نداریم.

به دلیل تفاوت های تاریخی، دینی و فرهنگی همجنس گرایی در ایران و جهان اسلام کمتر از غرب رایج بوده.

اظهارات اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر احمدی نژاد درباره همجنس‌گرایی

منبع : خبر گزاری فارس - تاریخ : 89/08/01 (پیوند)

مشایی در بخش دیگر از سخنان خود یاداور شد: رئیس جمهور در دانشگاه كلمبیا ساعت‌ها بحث كرد و یكی از وی پرسید كه چرا شما در كشورتان به هم‌جنس‌گراها اجازه فعالیت نمی‌دهید؟ كه احمدی‌نژاد در پاسخ به این پرسش تصریح كردند كه هم‌جنس‌گرایی در كشور ما مثل كشور شما مطالبه ندارد.

وی همچنین گفت: ترجمه این پاسخ رئیس جمهور بد فهمیده شد و مثلاً این طور برداشت شد كه در كشور ما هم جنس‌‌گرا وجود ندارد كه همه خندیدند و از اینكه در ایران هم‌جنس گرا نداریم، تعجب كردند.

پیوندهای مرتبط